Výprava do hradeckých lesů – 29.3.2014

Ráno jsme se sešli u kostela na Novém Hradci v uspokojivém počtu 13 lidí a s dobrou vyhlídkou, co se počasí týče. Sluníčko nám svítilo celý den a mnohým z nás bylo opravdu vedro. Nejprve jsme vyrazili k Pomníku myslivců, kde jsme se nasvačili ve společnosti motýlů a pavouků. Po cestě jsme hráli hry a vedoucí se podělili o své znalosti stromů a lesních rostlin. Na oběd jsme se dopravili k jednomu z krytých ohnišť, kde jsme si za zvuku kvákání žab opekli buřty a zahrály další hry. Poté jsme se vydali na stopovanou, ve které soutěžila dvě družstva. Při plnění úkolů se všichni velmi snažili a byl to vskutku napínavý souboj. Sladký poklad, který se ukrýval nedaleko Vlčích jam, byl zaslouženou odměnou pro vítězné družstvo, kterému udělal velkou radost. Výpravu jsme zakončili u lesního hřbitova, kde jsme děti předali zpět rodičům.

Narozeninová výprava do Ostroměře – sraz Lvíčat i Lvíčků
13. – 15.9.2013

V pátek jsme se sešli na nádraží ve slušném počtu 11 osob a vlakem jsme dojeli do Ostroměře. Kopec k tábořišti se nováčkům vůbec nezamlouval, ale zvládli to a když dorazili na tábořiště, tak s radostí sundali batohy. Večer jsme si opekli buřty a zahráli Bang. V sobotu ráno přijeli Lvíčci a začalo se pracovat – příprava na setkání. Stavěla se pagoda, uklízelo tábořiště, sbíralo chrastí. První návštěvníci, a samozřejmě Akela, dorazili kolem 11. hodiny. V jednu odpoledne byl oficiální nástup. Účast byla poměrně veliká – cca 100 lidí + oddíly. Odpoledne bylo věnováno klábosení a vzpomínání u prohlížení kronik. Děti hrály hry na náměstíčku. V pět hodin byl zapálen táborák, u kterého se zpívalo a zpívalo až do osmi hodin večer. Návštěvníci se pomalu rozjeli do svých domovů a v Ostroměři zůstala jen Lvíčata a Lvíčci. V neděli jsme zabednili boudu, snědli dort a vydali jsme se domů – do Hradec Králové.

Letní tábor 2013
20.7. – 10.8.

Letošní rok jsme se netradičně vypravili na tábor mimo Ostroměř, a to do Ronova n. Sázavou. Tábor jsme prožili společně s turistickým oddílem Lvíčci. Tábor proběhl ve znamení boje galské vesnice proti Caesarovi – ano byl to Asterix a Obelix. Každý den jsme zažívali nová dobrodružství: lezení po skalách, střílení z luku, hledání pokladů, sladkostroj a nebo také bouřky, při kterých padaly všude okolo stromy. Počasí nám přálo (až moc) a při téměř padesátistupňových vedrech nám skýtala útočiště řeka Sázava, kterou jsme využívali několikrát denně, jak na chlazení, tak na blbnutí a dovádění. Krásné tři týdny byly zakončeny slavnostním ohněm, který byl opravdu megalomanský a ožehl nám obočí i kolena. Táborníci samozřejmě Caesara porazili a Caesar nakonec musel uznat, že Galové jsou neporazitelní. My (Galové) jsme s ním rádi souhlasili. Poslední den jsme se rozloučili s tábořištěm a přírodou a vydali jsme se do Hradce Králové nabití zážitky. Tábor byl plný legrace a dlouho na něj budeme vzpomínat.

Výprava 26.5.2012

Na konci května jsme absolvovali další výpravu, tentokrát v Hradci Králové. Nejdříve jsme řádili na Flošně, kde bylo max. 60 lidí a poté jsme se přesunuli do naší klubovny a tam nás zaměstnaly filmy Harry Potter. Maraton trval od 17:00 do 10:00 dopoledne dalšího dne a myslím, že všichni máme Harryho Pottera dost na nějakou dobu :-)Všichni, kdo se zúčastnili výpravy, dostali bod do bodování jednotlivců.

Ringo turnaj 24.11.2012

Celých sedm lidí z našeho oddílu se zúčastnilo již tradiční akce – Ringo turnaje. O půl osmé jsme se sešli před gymnáziem Boženy Němcové a celí nadšení jsme se pustili do soutěžení. V nejmladší kategorii nás reprezentoval Tomášek, který doplnil tým dvou slečen z jiného oddílu. V kategorii kadetů hráli za náš oddíl: Jířa, Pupek, Kaloko a Joker. Zvláště chlapecké družstvo v této kategorii turnaj velmi prožívalo. Dívčí část se, samozřejmě díky našemu bujarému fandění, umístila na skvělém 2. místě ! Vedoucí Martina se v kategorii dospělých také snažila, ovšem konkurence byla velká, nepodařilo se jí tedy dosáhnout medailových pozic, snad příště. Strejc se blýskl na pozici rozhodčího v kategorii nejmladších.
Plán na příští rok – obsadit první místa ve všech kategoriích.

Zimní tábor 23.2. – 2.3.2013

V sobotu jsme se vydali společně s turistickým oddílem Lvíčci na zimní tábor do Janovic u Trutnova. Ubytováni jsme byli na turistické základně, kde nechyběla teplá voda, postele i péřové přikrývky. Celý tábor se nesl v duchu Asterixe a Obelixe, nechyběla tedy francouzská kuchyně ( v podání kuchařky Démona). Tři družiny soutěžily v mnohých etapách, které zkoušely jejich výdrž, důvtip i týmovou spolupráci. Úkolem družin bylo sehnat speciality z celé Galie, proto se každý den vydávaly na cestu do jiného galského města, kde se určená specialita dala sehnat. Družiny bojovaly s piráty, římany i loupežníky ve snaze získat vše potřebné. Povedlo se a celý tábor byl zakončen hostinou, při které se podařilo všechny nasbírané speciality zkonzumovat. Poslední táborový den nám bylo všem líto, že už musíme domů. Přežijeme chvíle odloučení a těšíme se na další výpravu – Velikonoční do Turnova.