sraz:               9:05 ve čtvrtek na hlavním nádraží u knihy

návrat:          16:35 v neděli tamtéž

s sebou:        věci na vícedenní výpravu, včetně malého batůžku (sbaleného ve velkém!), jídlo a pití na čtvrtek do večeře, tu už připravíme společně, ovoce a něco sladkého na každý den, pití v lahvi o objemu min. 1 litr!, přezůvky, hůlku, na sebe kroj, kartičku pojištěnce, další věci dle textu dále

Účastnický poplatek za výpravu ve výši 650,- Kč prosím zasílejte na účet č. 214180852/0300 do 21. 3. 2018

program:      Tento rok máme zajištěné ubytování v pěkné a vybavené klubovně v Liberci, u tamních skautů v části Liberce Dolní Hanychov http://hanychov.skautlib.cz/index.php?page=details, takže se vytrhneme z několikaleté tradice velikonočních výprav v Turnově a podíváme se kousek dál, do Jizerských hor, na Ještěd a k tamním přehradám, okolo kterých je krásná příroda. Jako vždy budeme hrát hry, soutěže, zpívat a užívat si další zajímavý program po celodenních výletech v okolí Liberce.

Apeluji na to, aby kromě dostatečně teplého oblečení měly děti vhodnou turistickou obuv, nejlépe kotníkovou, ve které budou v suchu i přes možnou nepřízeň počasí. Dále prosím o doplnění výbavy KPZ a o obstarání kapesních nožíků, které patří do povinné výbavy na výpravu. Kdo nebude mít nožík, nebude mít si jak připravit oběd. Kluci budou navíc potřebovat nožík na nařezání proutků na pomlázku, na kterou budou potřebovat i cca 2 m provázku, nejlépe přírodního. Jako vždy budou slečny se mnou barvit vajíčka, každá ať má tedy s sebou obyčejnou tužku, špendlík s hlavičkou vhodnou na zdobení vajíček a pokud najdete, tak zbytky voskovek.